Co děti potřebují

obleceni

Aby se děti v naší mateřské škole cítily co nejlépe, je nutné, abyste je z domova vybavili následujícími věcmi:

  • Domácí obuv

Pro pobyt ve vnitřních prostorách školky pořiďte dítěti pohodlnou domácí obuv, kterou si dokáže samo nazout a která se nevyzouvá. Nejsou vhodné nazouváky ani pantofle. Dbejte, aby byla obuv zdravotně vyhovující a bezpečná.

  • Obuv na pobyt venku

Pro venkovní aktivity dejte dětem tenisky nebo sandálky s pevnou patou, v chladnějším počasí zvolte teplou a nejlépe nepromokavou obuv.

  • Oblečení ve školce

Děti se nejlépe cítí v pohodlném oblečení, na které jsou zvyklé z domova (tepláčky, trička, zástěrky nebo šatičky). Dítě v tomto oděvu stráví většinu dne a je proto velice důležité, aby se v něm dítě cítilo opravdu příjemně.

  • Sportovní oblečení na pobyt venku

Děti se mohou lépe pohybovat, pokud budou mít vhodné sportovní oblečení přizpůsobené ročnímu období. Při pobytu venku je dětem nejlépe v teplákové soupravě, při chladnějším počasí v šusťákové soupravě, která je zároveň odolnější vlhkosti.  Počasí bývá někdy nepřející, a proto by každé dítě mělo mít k dispozici pláštěnku. Navíc doporučujeme jiné oblečení na písek, kde se dítě může ušpinit a jiné na procházky. Pořiďte dětem vhodné  pokrývky hlavy na léto i zimu.

  • Oblečení na odpočinek

Pro pohodlný odpočinek pořiďte dítěti vhodné pyžamo, případně i ponožky.

VŠECHNY VĚCI I OBUV MUSÍ BÝT VHODNĚ OZNAČENÉ NEBO PODEPSANÉ!

Svým dětem pomůžete, když jim dáte takové oblečení, které si z větší části zvládnou obléknout samostatně a zároveň nebudou mít strach se ušpinit. Pro svou jistotu i jistotu svých dětí, mějte ve školce vždy náhradní oblečení (tepláčky, punčošky, tričko, spodní prádlo, ponožky a další). Nehoda není náhoda a může se stát každému.

  • Hračky

V naší mateřské školce máme pestrý výběr vhodných a zajímavých hraček, proto není nutné, aby si děti nosily do školky své hračky. Většinou jsou pak zdrojem zbytečných vzájemných konfliktů. Výjimkou může být malá plyšová hračka nebo polštářek, na kterou je dítě citově vázané při usínání.

  • Věci osobní hygieny

Dítě vybavte vhodným zubním kartáčkem, zubní pastou a kelímkem na vyplachování zubů, na které je zvyklé z domova.

  • Pitný režim
Pro děti je zajištěn celodenní pitný režim. Prosíme rodiče o plastový hrneček (kelímek) umožňující samostatnou manipulaci dítěte.
  •  Strava

Vaše děti dostávají v naší mateřské školce zdravou, pestrou a vyváženou stravu, součástí které je i pravidelný přísun čerstvého ovoce a zeleniny. Přehledný a aktuální jídelníček naleznete na našich www stránkách. Stravu pro vaše děti zajišťuje Zařízení školního stravování Přerov, provozovna v Kozlovské ulici.

Doporučený soupis věcí (PDF).